اجزا، انواع و روش های ساخت

برای اتصال نیازی به استفاده از آچارهای سنگین و متنوع نیست. این قالب از در کنار هم قرار گرفتن قالبها با اندازه های مختلف به تناسب ابعاد سازه و اتصال آنها برای کلیه بخشهای سازه سقف،ستون،تیر، و… از این رو عملیات قالب بندی می بایست توسط نیروهای کارآزموده و فنی مجرب انجام گیرد. از این رو متقاضیان برای خرید قالب های فلزی بتن فیدار فولاد بهتر است قبل از ملاحظه نمودن قیمت قالب فلزی بتن ریزی با کیفیت و میزان کارایی قالب های فلزی بتن فیدار فولاد آشنایی پیدا نمایند. قالب های فلزی پیاده رو دارای طولی به میزان ده فوت هستند و در قسمت میخ چوبی گاوه، دارای فرورفتگی می باشند. در صنایع عمرانی برای ساخت و ساز ساختمان ها برای اینکه بتن سخت شده و به اندازه کافی مقاومت لازم را به دست آورد از قالب فلزی بتن استفاده می شود. بهتر است بدانید برای عمود نگه داشتن سطح های ستون نسبت به یکدیگر از ابزاری به نام قید استفاده می شود.

سپس قالب ها با استفاده از پین و گوه به هم متصل و بعد از بتن ریزی به راحتی از هم جدا می شوند. باید توجه کرد این سیستم علاوه بر سادگی،دوام و ارزان بودن نسبت به داربست های سنتی بخاطر لوله های مورب با فاصله کم کاربرد چندانی در نما کاری سازه ندارد و باید به جای آن از داربست چکشی یا از لوله داربست استفاده نمود. در این سیستم قالب بندی، با توجه به طراحی خاص این قالبها که نیاز به سولجر و پشت بند ندارد ، عملیات قالب بندی فوق العاده بالاست و بالطبع هزینه های مربوطه کمتر خواهد شد . بنابراین قالب بتن بایستی به سادگی بتواند وزن این حجم از بتن را تحمل کرده و دفرمه نشود که در غیر اینصورت ضرر و زیان پروژه بسیار بالا خواهد بود و به همین علت غالبا قالب بتن از فلز یا چوب سفت و سخت تولید میگردد .در سال های اخیر شاهد تولید چشمگیری از قالب بتن از جنسهای پلاستیک ، فایبر گلاس و رزین بوده ایم اما در هزینه و مقاومت این مصالح در برابر نقش چوب و فلز کمی جای تردید وجود دارد.

برای انتقال ابزار یا وسیلهها به پایین داربست نیز، نباید آنها را به پایین پرت کرد. از سوی دیگر با توجه به جمعیت فزاینده كشور، روز به روز نیاز به مسكن و شهركها و مجتمعات مسكونی، پلها، راهها و شاهراههای ارتباطی، بنادر و اسكله بیشتر و مبرم تر خواهد شد و نیز نباید از یاد ببریم كه همزمان با اختصاص بودجه های كلان به پروژه های عمرانی در كشورهای پیشرفته و در حال توسعه در سطح جهان، در خاك پهناور ایران نیز با توجه به سیاست سرمایه گذاریهای حال و آتی در حواشی خلیج فارس، حتی علیرغم كمبود آب، میلیونها هكتار اراضی وجود دارد كه در قرن آینده بر حسب اجبار و احتیاج به مراكز تجمع و فعالیت بدل خواهد شد.

قالب ستون با مقاطع مربع یا مستطیل: یکی دیگر از انواع قالب ستون قالب با مقاطع مربع یا مستطیل می باشد. این نوع سیستم قالب بندی مطابق استانداردهای اروپا بوده و با عرض های استاندارد 30،45،60،75،90،120،240 سانتی متر تولید میگردد. تجهیزات ما مثل سیستم قالب، پاور، ژنراتور و غیره هزینهبر است که خواب این تجهیزات باعث اتلاف سرمایه میشود. یک نمونه از سازه های موقتی که در کارهای ساخت و ساز برای بتن ریزی به کار برده می شود قالب های فلزی بتنی هستند. این قالب ها در اندازه های مختلف و جنس های مختلف تولید می شوند . این قالب ها جهت مقاومت و دوام بیشتر، از فولاد کربن تهیه شده اند و از قابلیت جمع شدن جهت راحتی در حمل و نقل و انبار کردن برخوردار می باشند. مرحله سوم : زمان اجرای مرحله سوم قبل از ظهرباید اجرا شود ، که قالب در محل خود قرار گرفته و مراحل بلت بندی شاقول گذاری و تراز بندی اجرا می شود.

مناسب ترین قالب بتن برای پروژه بخصوص معمولا با مقدار جریان، حجم قالب بتن ، فشار و وزنی که قالب بتن باید تحمل کند سنجیده می شود. بعد از انتخاب قالب بتن مورد نظر و استقرار آن در محل مورد نظر باید آنها را با دقت بررسی نمود و درزهایی که احتمالا باعث بیرون زدن بتن می شود را پر نمود. در این مجموعه ساخت قالب فلزی بتن از مرغوب ترین فولاد موجود (ورق فولاد مبارکه st37) انجام می شود. پس از رسیدن به ارتفاع مورد نظر سرجکهای قابل رگلاژ را در جای خود قرارداده و با استفاده از چهار تراش چوبی ، پروفیل ، لوله و سولجر می توان به تیر ریزی زیر سقف پرداخت و پس از تراز کردن سقف توسط پیچ سرجکها اقدام به فرش پانل ها برای اجراء قالب بندی سقف کرد و برای دکفراژ، باید ارتفاع سرجک را با شل کردن مهره ان ۱۰ سانتیمتر کم کرد که در این حالت پانل ها براحتی از زیر سقف خارج می شوند.

این کار عموماً توضیح داده ساختارهایی که میتوانند در آن زبان ایجاد شوند را شامل میشود. بهطور کلی با هر بک از ابن دو روش میتوان یک زبان را پیادهسازی کرد. میتوان گفت از مهمترین کاربردهای آن کفراژبندی دالهای بتنی است. در برخی موارد ما تنها نیاز به نگهداری یک تیکه خاص یا یک آرماتور به عنوان پل داریم و نیازی به استفاده از نمونه صلیبی و T شکل نداریم. همچنین استفاده از این نوع داربست ها براساس عواملی از جمله ارتفاع ساختمان و مساحت ساختمان و …

نوع تراکم و میزان بتن باقیمانده از دیگر عوامل موثر در انتخاب قالب بتن است. برخی از کارفرمایان علاقه مندند که لوازم و متریال داربست مثلثی خود را به صورت دست دوم تهیه کنند ولی بایه به این نکته نیز توجه نمود که حتما داربست خود را از شرکت های خریداری نمایید که قابل اطمینان بوده و لوازم فرسوده و بلا استفاده را به شما قالب نکنند. در صورتیکه دچار ضربدیدگی یا پارگی کم عمق شود، می توان آنها را تعمیر کرد و دوباره استفاده نمود.

در فرآیند تولید بتن نیز علاوه بر آب از گرما ، خلا هوا، و فشرده سازی به روش هیدرولیکی و ویبره (برای تراکم سازی بیشتر بتن) استفاده و در تهیه بتن به کار گرفته می شود . با استفاده از قالب فلزی بتن و کنج های بیرونی قالب بتن می توان انواع ستونها نظیر قالب فلزی ستون گرد بتنی و مربعی و مستطیلی و چند ضعلی را قالب بندی نمود. این پدیده را بهطور کامل نمیتوان از ستونها انتظار داشت. در ادامه باید اشاره کرد که این نوع داربست یکی از کاربردی ترین داربست های حال حاضر است. با توجه به وزن استاندارد یک فوت مربع بتن ، که برابر 150 پوند است، در اجرای یک پروژه اعم از دیوار ، سرستون و یا تیر پل و… اگر از یک برند معتبر و یک کارخانه تولید کننده خوب برای این قالب فلزی بتن تهیه کنید، می توانید به دفعات طولانی از آن ها استفاده کنید و تقریبا به یک قالب مادام العمر تبدیل می شوند.

جهت قالب بندی ستون های بزرگ می توانید از قالب بتن های تسمه ۶ سانتی استفاده کنید، همچنین برای قالب بندی ستون های کوچک بهتر است قالب بتن تسمه ۵ سانتی را انتخاب کنید. به این صورت که دولت تمامی امتیازات این طرح را به سازندگانی که زمین در اختیار دارند یا پروژه آنها نیمهکاره مانده اختصاص میدهد و این افراد میتوانند از تسهیلات تا سقف ۴۵۰ میلیون تومانی این طرح به ازای هر واحد استفاده کنند. وی با ابراز نگرانی از تورم تدریجی نهادههای ساختمانی گفت: اگر دولت تعدیلها را نپذیرد ممکن است به یک جایی برسیم که مجبور شویم برخلاف میل باطنی، کار را متوقف کنیم. انبوهسازان، عزم دولت برای اجرای یک پروژه چهار میلیون واحدی در بخش مسکن را تحسین میکنند. فواصل سوراخ های پانچ شده روی تسمه های چهار طرف هر قالب، طوری در نظر گرفته شده است که قالب های با ابعاد مختلف را می توان از هر جهت به یکدیگر متصل نمود.

کارخانه تولید قالب بتن

استفاده دوباره ازآنها به دلیل خاص بودن شکل و سایز به ندرت اتفاق میافتد، و ذخیره و نگهداری آنها را تحت شعاع قرار میدهد. بسته به نوع سازه در حال ساخت، هر یک از قالب های ذکر شده در بالا می تواند برای ساخت یک سازه مقرون به صرفه، بادوام و پایدار استفاده شود که مزایای زیادی نسبت به سایر انواع تجهیزات ساختمانی دارد. قالب بتن چوبی ، ارزان قیمت بوده و لیکن بدلیل اینکه همیشه توسط نجارها در محل پروژه مطابق نقشه ، ساخته و استفاده میشد لذا هم زمان زیادی صرف میشد و هم اینکه عمر مصرف طولانی نداشتند .این نوع قالب بندی از لحاظ کار بسیار ساده بوده ولی برای پروژه های بزرگ وقت گیر می باشد.ضمناً رویه نئوپان های مصرفی به طور معمول طول عمر کمی دارند.با این وجود در مناطقی که قیمت نیروی کار به نسبت تهیه قالب های پربازده کمتر است استفاده گستردهای دارد.از سوی دیگر قالب بندی چوبی به دلیل انعطاف بالای آن در کنار سایر سیستم های قالب بندی به عنوان راهحلی برای محلهای بغرنج بکار می رود.

خرید قالب تونل فرم

امروزه ساخت پلهای طرهای با رعایت شدید مسائل ایمنی جک سقفی صورت میگیرد. پلهای خرپایی علاوه بر نسبت بالای مقاومت به وزن، به عنوان مقاومتترین نوع پل نیز در نظر گرفته میشوند. قالبهای پلای وودی منظور از قالب پلای وودی ، استفاده از رویه های پلای وود و یا پروپلین های فشرده بجای ورق های فلزی که این پنلها در واقع ترکیب پلای وود و فریم فلزی بوده و اتصال آنها به یکدیگر توسط پیچ بلت ها و گیره ای مخصوص به خود انجام می گیرد. توجه به نحوه اتصال عمودی لولههای داربست، یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

انواع قالب بندی بتن

قالب بتن فلزی ، بعد از هر بار استفاده براحتی و با کمترین هزینه تمیز ، تعمیر و دپو شده و بعد از یک اوورحالی کامل آماده استفاده مجدد می باشد . از دیگر کاربرد این نوع از داربست استفاده از آن ها موقع ساخت سقف های بزرگ با وزن زیاد میباشد. از خصوصیات دیگر این پوششها آن است كه ضخامت لایه اعمالی را می توان متناسب با عملكرد خواسته شده از سیستم، تغییر داد. امکان شکستگی قطعات و عدم تغییر شکل در طول پروژه نیز از معایب ذاتی آنها می باشد. داربست های مثلثی عموما از لوله هایی ساخته می شوند که دارای اندازه های بسیار معین و دقیقی هستند. کاربرد دارد چراکه امکان استفاده ازآن بسیار آسان می باشد. چون حداکثر مقدار بتن در زیر بنای پروژه های عمرانی مسطح مورد استفاده قرار می گیرد. مسئله مهمی که در مورد ساخت و تولید داربست مثلثی وجود دارد این موضوع می باشد که، نباید لوله های دارای درز و شکاف در ساخت داربست مثلثی استفاده شود، زیرا استحکام لازم برای بتن ریزی را از دست می دهد.

زبانهای برنامهنویسی با بسیاری از اشکال دیگر بیان انسان متفاوتند زیرا نیاز به درجهٔ دقت و صحت بیشتری دارند. پس تنیدگی، نیاز به استفاده از تکیهگاههای میانی را برای پلهایی با دهانه بلند حذف میکند. علاوه بر این مجموعه به هم پیوسته قطعات و تجهیزات قالب مدولار بتن در ایجاد پروژه های عمرانی ساده و پیچیده نیز مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی که می خواهیم یک ساختمان که سازه آن بتن مسلح باشد را بسازیم باید بتن تازه را در قالب بتون فلزی یا نوع های دیگر آن ریخته تا شکل و فرم قالب را به خود بگیرد. از دیگر مزایای ویژه این نوع داربست این است که برای حمل آن نیازی به باربری زیاد نیست. در این روش اسلیوهای تاسیسات مکانیکی و محل داکت ها در سقف و دیوار اجرا می شود و عبور لوله های مربوطه از بازشوهایی که پیش از بتن ریزی در آنها تعبیه شده انجام می شود.

بهترین شرکت قالب بتن

قالب بتن ستون قابل گسترش: یکی از مزیت های این نوع قالب این است که می توان آن را به صورت یکپارچه توسط جرثقیل جابجا کرد. قالب ستون های مدور: این قالب با توجه به قطر و ارتفاع ستون طراحی و ساخته می شود. طبقه بندی قالب بتن بستگی به نوع و محل استفاده آن دارد. در این نوع قالب ها از ترکیبات گوناگونی همچون کنج های بیرونی، قالب بتن های مدولار و نبشی های پانچ شده استفاده می شود. این نوع قالب ابتدا توسط جرثقیل در جای خود قرار می گیرد، سپس به وسیله یکسری اتصالات مخصوص به شکل مقطع دایره کامل در می آیند. بنابراین کارگران می توانند در طول روز چندین داربست را به راحتی بچینند.

همچنین در طراحی این نوع قالب ها از پانل های مدولار استفاده شده است. برای قالب بندی ستون های بزرگ باید از قید لوله ای استفاده کنید. همین حالا دانلود کنید و پروژه جدید خود را بسیار شیک انجام دهید. برای دقیق تر اجرا کردن ستون ها بهتر است از جک های شاقول کننده استفاده کنید. در واقع بستن قیدهای لوله ای با استفاده از گیره قالب بندی، از باز شدن قالب ها جلوگیری می کند. اما معمولاً برای پرهیز از تکرار مکررات و مصرف بیشاز اندازه کاغذ و جلوگیری از حجیم شدن صورتوضعیت، از این کار صرف­نظر شده و به جای آن به صورتجلسههایی که قبلاً توسط مترور ارائه شده و توسط ناظرمقیم و مشاور بررسی و تصحیح و تائید شده، ارجاع داده میشود.

قالب بتن مدولار