بهترین وکیل خانواده در تهران 09120336862 وکیل خوب خانواده تهران

در این شرایط در صورتی که زن تمکین نکند و مرد الزام او را بخواهد، دعوای تمکین مطرح می شود. در صورتی که والدی که حضانت را بر عهده دارد صلاحیت نگهداری از طفل را نداشته باشد مانند اینکه عادت به امور فاسد مانند اعتیاد داشته باشد، اقدام به ضرب و جرح نماید و یا از کودک سواستفاده نماید و او را وادار به امور ناصواب نماید و موارد دیگری از این دست، والد دیگر می تواند درخواست خود را به دادگاه ارائه کند. یک وکیل خانواده خوب باید از اطلاعات، معلومات و دانش حقوقی لازم برخوردار باشد. البته بهتر است وکلای خانواده ای که انتخاب می کنیم ، در شهر خودمان باشند تا بتوانیم با وی ملاقات کنیم و به صورت حضوری ، موضوع پرونده را برای وی توضیح دهیم .

۲- اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلا وی به مشروبات الکلی که به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و امتناع یا عدم امکان الزام وی به ترک آن در مدتی که به تشخیص پزشک برای ترک اعتیاد لازم بوده است. از این رو فردی که قصد احراز رشد یا عدم حجر خود را دارد باید به دادگاه خانواده محل اقامت خود مراجعه کرده و دادخواست صدور حکم رفع حجر کند. بنابراین هماهنطور که از این بر می آید مرد به هر دلیلی نمی تواند زوجه را از اشتغال منع کند و تنها در صورتی که شغل زن به مصلحت خانواده نباشد یا موجب صدمه به حیثیت خانواده شود.

بهترین وکیل خانواده در تهران 09120336862 وکیل خوب خانواده تهران

اگر خانم در خانه پدرش خدمتکار داشته‌ است یا به واسطه بیماری قادر به انجام امور مربوط به خانه نباشد، استخدام خدمتکار هم برای او نفقه محسوب می‌شود. وکیل خانواده با تخصص و تجربه در این زمینه و ارجاع زوجین به مشاور خانواده و همچنین یادآوری حقوق متقابل متقابل طرفین می تواند کمک بزرگی در ادامه زندگی مشترک و بهبود شرایط ایجاد کند. شرع اسلام و قوانین جمهوری اسلامی ایران، تمامی شرایط و مشکلات احتمالی از تشکیل خانواده تا از هم پاشیدن خانواده ،به هر شکلی، را پیش بینی نموده و با توجه به ویژگی ها و روحیات افراد زیر مجموعه خانواده قوانینی را وضع نموده است. مجموعه ای از این قوانین تحت عنوان قانون حمایت از خانواده تدوین شده است و پاره ای از آنها نیز در نص صریح قانون مدنی وجود دارد. یکی از سوالات اساسی و بسیار مهمی که شاید ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کند آن می باشد که اصلا مزایای مراجعه به وکیل خانواده چیست و چرا ما باید به وکیل خانواده مراجعه کنیم؟ مسلما پاسخ به چنین سوالی بسیار مهم است و برای عموم مردم اهمیت دارد. از آنجایی که تمام افراد در نهادی به نام خانواده زندگی می کنند، کاملا طبیعی است که همه انان دارای مشکلات و چالش های مختلفی در خانواده باشند و به دنبال یک فرد متخصص بگردند که در این زمینه به انان کمک کند.

در واقع وکیل خانواده می‌تواند صفر تا صد پرونده‌های مربوط به دریافت نفقه زوجه را انجام دهد. ممانعت زوجه از اشتغال در صورتیکه به دستور دادگاه، اشتغال زن برخلاف مصالح خانوادگی و حیثیتی زوجه نیست. محکوم شدن مرد به مجازات 5 سال حبس یا بیشتریا محکوم شدن مرد به پرداخت جزای نقدی که باعث حبس وی به مدت 5 سال یا بیشتر شود. در این مورد در صورتی زوجه می‌تواند تقاضای طلاق در این خصوص مطرح کند که حکم قطعی برای مرد صادر و در زندان به سر می‌برد. در صورتیکه مرد به اعتیاد مبتلا شود که این نوع اعتیاد با تشخیص دادگاه خانواده در زندگی خانوادگی شخص مشکل ایجاد کند و زندگی را برای زن دشوار و غیرقابل تحمل کند. مرد بدون داشتن عذر موجه زندگی خانوادگی را برای مدت 6 ماه متوالی یا 9 ماه متناوب ترک نماید.

  • فارغ از مباحث تکنیکی و علم مربوط به این موضوع وکیل خانواده می بایست روحیه مسالمت جویانه نیز داشته باشد طبیعی است که یک وکیل متخصص دعاوی مالیاتی روحیه مناسبی برای انجام پرونده های خانوادگی را ندارد .
  • تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به وکیل پایه یک دادگستری رضا عبدالمحمد می‌باشد.
  • در بسیاری از موارد دیده شده است که زوجین پس از آن که مدت کوتاهی از زندگی مشترکشان می گذرد، دچار مشکلات متعددی می گردند و سپس به سراغ وکیل خانواده می روند.
  • وکیل خانواده با تخصص و تجربه در این زمینه و ارجاع زوجین به مشاور خانواده و همچنین یادآوری حقوق متقابل متقابل طرفین می تواند کمک بزرگی در ادامه زندگی مشترک و بهبود شرایط ایجاد کند.
  • هر گاه یکی از متعاقدین یا هر دو لال باشند عقد به اشاره از طرف لال نیز واقع می‌شود مشروط بر این که به طور وضوح حاکی از انشاء‌عقد باشد.

شاید دیده باشید که در بعضی از کشورها، یک نفر وکیل تخصصی حقوق بشر، یا امور کیفری، وکیل خانواده در تهران یا حقوق مدنی باشند، اما در حال حاضر در کشور ما چنین تقسیم بندی‌ای وجود ندارد. وکیل تخصصی به آن معناست که او در آن رشته‌ی خاص مهارت دارد و احتمالا آزمون‌های ویژه آن را گذرانده است. یکی از مهم ترین شاخه های دعاوی حقوقی که در دادگاه ها مطرح می شود ، دعاوی خانواده یا دعاوی خانوادگی است و بعضی از وکلا که به صورت تخصصی به این نوع از دعاوی اشتغال می یابند را تحت عنوان متخصص در دعاوی خانواده یا وکیل خانواده نامگذاری می کنند که بصورت تخصصی به دعاوی خانوادگی می پردازند . به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی مطالب مربوط به وکیل خانواده و وظایف وی بپردازیم .